Honismereti kirándulás

Iskolánk sikeresen pályázott a Rákóczi Szövetség Rendhagyó Diákutaztatási programjára,
így 2020. 10. 09.-én honismereti kiránduláson vettünk részt Pákozdon és Székesfehérváron 40 diákkal és 3 kísérő tanárral.
A nap folyamán az első utunk a Katonai Emlékparkba vezetett, Pákozdon. A Nemzeti Emlékhely az 1848. szeptember 29-i, pákozd-sukorói csata tiszteletére és emlékére került kialakításra. Idegenvezetőnk nagyon érdekesen mutatta be a helyszínt és az ahhoz kapcsolódó történelmi eseményeket. Jártunk a lövészárokban, de azt is megtanultuk, hogy milyen az igazi huszárvágás.
Utunkat Székesfehérváron folytattuk, ahol sétáltunk a Belvárosban, megnéztük a Fő utcát, az Országalmát és meghallgattuk az órajátékot, így tanulóink megismerhették a királyok városát.
Mindenki nagyon jól érezte magát, reméljük lesz még ilyen lehetőségünk.