SZC logo

Kaposvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203027/006 | 7400 Kaposvár Rippl-Rónai utca 15.

Intézmény logo

Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Hírek

2022. nov. 7.


TMA

  „BISEL – Gumicsizmás Természetvédelem”

  Iskolánk a 2021/2022-es tanévben csatlakozott a „BISEL – Gumicsizmás Természetvédelem” elnevezésű programhoz. A kezdeményezés keretében diákjaink ebben az évben is a Kapos folyó vizét vizsgálták meg.

  „BISEL – Gumicsizmás Természetvédelem”
  Iskolánk a 2021/2022-es tanévben csatlakozott a „BISEL – Gumicsizmás Természetvédelem” elnevezésű programhoz. A kezdeményezés keretében diákjaink ebben az évben is a Kapos folyó vizét vizsgálták meg. A városon belül kijelölt mérési pontokon vízmintákat vettünk, valamint kis horgászháló segítségével megvizsgáltuk, hogy a mintákban mennyi makrogerinctelen (szabad szemmel látható gerinctelen állat) állatfaj található. A begyűjtött minták, illetve a vízben felfedezett élővilág segítségével képet kaphattunk a Kapos folyó vizének ökológiai és szennyezettségi állapotáról. A méréseket minden évszakban lebonyolítjuk, így az eredmények alapján összehasonlításokat is tudunk végezni. A Táncsics Mihály Gimnázium laborjában további mérésekre is volt lehetőségünk, amelyek a víz zavarosságára, pH-jára, nitrát- és foszfáttartalmára terjedtek ki. A vizsgálatok végrehajtásában segítséget nyújtott a gimnázium biológia szakos tanára, Nyári Tünde.

   

  A BISEL Program diákjaink körében rendkívül népszerű. Az idei tanévben, télen és tavasszal, további méréseket szeretnénk végezni.

   

  Köszönjük Pálinkás Margit kolléganőnknek a szervezést!
   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Nyílt nap a Széchenyiben

  Nyílt nap a Széchenyiben

  Nyílt nap a Széchenyiben

  2023. okt. 14.


  Koszorúzás

  Koszorúzás

  Megkoszorúzták gróf Széchenyi István szobrát.

  2023. szept. 21.


  VA

  Diákönkormányzat alakuló gyűlés

  Diákönkormányzat alakuló gyűlés

  2023.09.13-án megtartotta alakuló gyűlését iskolánk Diákönkormányzata.

  2023. szept. 13.  Partnereink

  • Kaposvári Szakképzési Centrum
  SZC logo

  Kaposvári Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola

    7400 Kaposvár Rippl-Rónai utca 15.

   • Telefon: +36 (82) 510-941

    E-mail: titkarsag@szechenyi-kaposvar.hu

    OM azonosító: 203027/006


   2023Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola