SZC logo

Kaposvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203027/006 | 7400 Kaposvár Rippl-Rónai utca 15.

Intézmény logo

Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. ápr. 12.


igazgató

  Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV)

  Horváth Dóra iskolánk 3/11/4 osztályos pincér tanulója bejutott a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) válogatójába.

  Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV)
  Horváth Dóra iskolánk 3/11/4 osztályos pincér tanulója bejutott a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) válogatójába.
  A megmérettetés több részből állt. A tanuló előzetesen egy portfóliót készített, amelyet a helyszínen be kellett mutatni, meg kellett védeni. A feladatok között szerepelt egy ötfogásos menüsor megírása az ételekhez illő italokkal. Az összeállított menühöz két főre teríteni is kellett a tanulónak. A felszolgálás szintén a verseny részét képezte: svájci felszolgálási módban kellett egy háromfogásos menüt szervírozni ásványvízzel, borral, sorbettel és kávéval. A versenyzőnek a vendégekkel a tanult idegen nyelven kellett kommunikálni.
  Dóra a verseny válogatóján nyújtott teljesítményének köszönhetően mentesül a szakmai vizsga feladatainak teljesítése alól. A tanulót Göndöcz Tibor oktató készítette fel. Gratulálunk a tanulónak és a felkészítő oktatónak!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Iskolánkban megkezdődtek a 2023/2024. tanévet lezáró szakmai vizsgák.

  Iskolánkban megkezdődtek a 2023/2024. tanévet lezáró szakmai vizsgák.

  Iskolánkban elsőként a 3/11/4 osztály cukrász tanulói kezdték meg a szakmai vizsgákat.

  2024. máj. 16.


  Somogyi Értékek vetélkedő

  Somogyi Értékek vetélkedő

  2024. május 10-én a Somogy Vármegyei Önkormányzat által, az Új Lendület Expo Marcali rendezvény keretében megvalósított Somogyi Értékek vetélkedőn 7 csapat mérte össze tudását. Iskolánk csapata, a „Kero bölcsei” II. helyezést ért el.

  2024. máj. 14.


  igazgató

  Ballagás 2024.

  Ballagás 2024.

  Ballagás a Széchenyiben

  2024. máj. 3.


  igazgató


  Partnereink

  SZC logo

  Kaposvári Szakképzési Centrum


  Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola

  7400 Kaposvár Rippl-Rónai utca 15.

  Telefon: +36 (82) 510-941

  E-mail: titkarsag@szechenyi-kaposvar.hu

  OM azonosító: 203027/006


  2024Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola