SZC logo

Kaposvári Szakképzési Centrum

OM kód: 203027/006 | 7400 Kaposvár Rippl-Rónai utca 15.

Intézmény logo

Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2024. ápr. 11.


igazgató

  XVII. Pelikán Kupa Gasztronómiai Kiállítás és Verseny

  2024. április 6-án Szolnokon került megrendezésre a XVII. Pelikán Kupa Gasztronómiai Kiállítás és Verseny. A megmérettetésen iskolánkat Androsovics Petra Laura és Baranyai Violetta 2/10/4 osztályos tanulók képviselték.

   XVII. Pelikán Kupa Gasztronómiai Kiállítás és Verseny
  2024. április 6-án Szolnokon került megrendezésre a XVII. Pelikán Kupa Gasztronómiai Kiállítás és Verseny. A megmérettetésen iskolánkat Androsovics Petra Laura és Baranyai Violetta 2/10/4 osztályos tanulók képviselték. A versenyen, pincér kategóriában több mint 30 tanuló mérte össze tudását.
  A verseny több elemből állt. A résztvevőknek a Dreher nemzetközi sörcsapoló mestere által szabott feltételek szerint három pohár tökéletesen csapolt sört kellett felszolgálni. Petra kifogástalanul teljesítette a feladatot, ezzel elnyerte a sörcsapoló mester dicséretét is. A megmérettetés részét képezte egy közélethez kapcsolódó teszt kitöltése is. Ez a feladat Violettára várt, amelyet majdnem tökéletesen oldott meg. A harmadik és egyben leglátványosabb feladat egy díszasztal elkészítése volt, amelynek tükrözni kellett az adott tájegység gasztronómiai szokásait és alapanyagait. A lányok „Különleges Asztali Örömök Somogyban” címmel nagyon szép asztalt készítettek.
  A Pelikán Kupa jó hangulatban telt. A tanulók a megmérettetésen ezüst minősítést szereztek. A versenyzőket Horváth Csaba oktató készítette fel. Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő oktatónak!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Ballagás 2024.

  Ballagás 2024.

  Ballagás a Széchenyiben

  2024. máj. 3.


  igazgató

  Diáknap

  Diáknap

  Diáknap a Széchenyiben

  2024. máj. 2.


  igazgató

  Fenntarthatósági témahét

  Fenntarthatósági témahét

  Fenntarthatósági Témahét programjai.

  2024. ápr. 30.


  igazgató


  Partnereink

  SZC logo

  Kaposvári Szakképzési Centrum


  Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola

  7400 Kaposvár Rippl-Rónai utca 15.

  Telefon: +36 (82) 510-941

  E-mail: titkarsag@szechenyi-kaposvar.hu

  OM azonosító: 203027/006


  2024Kaposvári SZC Széchenyi István Technikum és Szakképző Iskola